• Зв'язатися з нами
 • Органічне вирощування в Україні: за і проти.

  Органічне вирощування плодів та ягід в Україні поступово набуває популярності.

  Проте ринок органічного ягідництва в Україні досить малий — близько 1% загального ринку ягід. Якщо ж говорити про потенціал, то в цьому сегменті він досить непоганий, особливо в плані експорту — зараз світовий ринок органічних ягід зростає на 10-15% в рік. Попит на них найбільше зростає в країнах з високою купівельною спроможністю, адже ціни на екологічно продукти в кілька разів вище, ніж на звичайні. Серед вітчизняних органічних ягід, на експорт найбільше ідуть лохина, чорниця, суниця, обліпиха, журавлина, заморожена ожина, малина. Основними споживачами тут є країни Європейського Союзу.

  Органічна продукція, особливо плодово-ягідна, користується найбільшим попитом в країнах ЄС, США і Канаді. Тому найперспективнішим на даний час для України виглядає зосередження на вирощуванні органічних ягід та фруктів. Проте, щоб організувати органічне вирощування ягід – треба докласти суттєвих зусиль. Адже для того, щоб продукція вважалась органічною – треба пройти сертифікацію і постійно дотримуватися ряду вимог до вирощування. Не можна використовувати звичайні засоби захисту рослин, гербіциди проти бур’янів, синтетичні препарати і добрива, лише дозволені біопрепарати. Це зменшує урожайність ягід,їх стійкість до хвороб.

  При вирощуванні використовується переважно ручна праця. Всі ці фактори ведуть до того, що ціна на органічні ягоди суттєво вища, а їх собівартість навпаки – нижча. Якщо ж говорити про українського споживача, то у своїй більшості перейти на органічну ягоду він поки що не готовий. Серед основних причин – низька купівельна спроможність. Тому прошарок людей готових платити додатково саме за органіку невеликий.

 • Контакти

  Є питання? Зв'яжіться з нами.

  17036, Чернігівська область, Козелецький район, с. Чемер, вул. Дружби, 76

  Директор:
  Маслєнніков Василь Сергійович, тел: +38 (050) 404-64-02;

  Головний агроном:
  Прима Федір Валерійович, тел: +38 (050) 404-64-03;

  Companyecopark@ukr.net

 • Напишіть нам:

  Напишіть нам повідомлення і ми відповімо Вам у найближчий час